2017-2018 н.р.

Наказом департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА від 14.11.2017 р. № 645/0/212-17 "Про проведення  III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад  з навчальних предметiв у 2017-2018 навчальному році"') встановлено графік і дати проведення олімпіад:

  • історія - 12 січня 2018 року;
  • право - 10 лютого 2018 року

В цьому році наше місто має можливість відправити для участі в олімпіаді 5 учнів.

Бажаю успіхів вчителям і учням! 

Олена Ткач, 26 грудня 2017 року.

 

 

Увага! Інформація щодо проведення ІІ туру олімпіади з історії та правознавства

ІІ тур (міський) олімпіади з історії відбудеться 25 листопада 2017 р. о 09-00 в приміщенні ЗОШ №1.

Олімпіада з правознавства відбудеться 16 грудня о 09-00 в приміщенні школи №4.

Олена Ткач, 23 листопада 2017р.

Відбувся семінар-практикум

23 листопада 2017 р. на базі ЗОШ №4 був проведений міський семінар-практикум вчителів історії, правознавства та суспільних дисциплін з теми "Впровадження педагогічних інновацій як передумова організації пізнавальної діяльності учнів на уроках суспільних дисциплін". Вчителі обговорили як реалізується діяльнісно-компетентнісний підхід через використання педагогічних інновацій, ознайомились з позитивними напрацюваннями вчителя історії ЗОШ №4 Єрмоленко Марини Григорівни. Відбувся обмін досвідом з організації роботи учнів на уроках історії з першоджерелами, статистичними та картографічними матеріалами.

Олена Ткач, 23 листопада 2017р.

Творчі родини запрошуються до участі в конкурсі

Національний музей історії України запрошує творчі родини до участі в конкурсі "Україна в родинних історіях". Детальніше про конкурс дивитись в розділі  "Корисні посилання"

Олена Ткач, 12 вересня 2017р.

Серпнева нарада вчителів суспільно-гуманітарного циклу предметів Синельникового

23 серпня  2017 року відбулась традиційна нарада вчителів історії нашого міста. Вчителі ознайомились з вимогами до оновлених програм з історії на 2017-2018 н.р., заслухали рекомендації обласної веб-наради щодо здійснення сучасних підходів до вдосконалення навчального процесу. Вчителі переглянули презентацію щодо основних тенденцій формування змісту історичної ( доповідач Ткач О.І.) та правознавчої ( доповідач Єрмоленко М.Г.) освіти в умовах модернізації освітнього середовища. З підсумками ЗНО 2017 та перспективним  планом роботи у новому навчальному році вчителів познайомила старший методист відділу освіти Лащенко Л.І.

Ткач О.І., 28 серпня 2017 р.

Матеріали веб-конференції до нового навчального року від 21.08.2017р., яка відбулась на базі ДОІППО під керівництвом завідуючої навчально-методичною лабораторією гуманітарних дисциплін Л.Л.Базилевською можна переглянути за посиланнями olenatkach.wordpress.com/2017/08/216 та https://youtu.be/aGDT3359SMs

 Вітаю колег новим 2017-2018 навчальним роком!

  Бажаю вам наснаги, творчих злетів, успіхів у досягненні поставлених цілей!

  Нехай цей рік принесе вам професійну реалізацію і задоволення від праці! Не забуваємо, що вже через дев'ять місяців знову йти у відпустку!

Олена Ткач, 21 серпня 2017р.

2016-2017 навчальний рік

28 квітня виповниться 70 років, як почалася акція"Вісла"

До уваги вчителів! 

Український інститут національної пам’яті опублікував інформаційні матеріали до 70-річчя з часу проведення польською владою акції “Вісла” (28 квітня – 12 серпня 1947 року). Вчителі історії можуть скористатись матеріалами за цим посиланням

12 квітня 2017р., Олена Ткач.

 

Відбулось засідання методичної студії вчителів історії та правознавства ЗНЗ міста

Відбулось засідання методичної студії вчителів історії та правознавства ЗНЗ міста з питання "Шляхи вдосконалення педагогічної майстерності вчителя". Учасники засідання прийняли рішення застосовувати інтерактивні прийоми і методим організації навчання, на кожен урок розробляти алгоритм навчальних дій, спрямований на розвиток пізнавальної самостійності учнів; використовувати ІКТ як засіб стимулювання пізнавадьної активності та діяльності учнів; віддавати перевагу на уроках історії та права віддавати розвивальним прийомам.

05 квітня 2017р., Ткач О.І.

 Скачати презентацію

виступ 05.04.2017.pdf
Adobe Acrobat Document 328.3 KB
виступ на МО.pdf
Adobe Acrobat Document 1.8 MB
Вступ до середньовічної історії України.
Adobe Acrobat Document 3.1 MB
голодомор.pdf
Adobe Acrobat Document 2.2 MB
методрозробка.pdf
Adobe Acrobat Document 316.5 KB
мономах.pdf
Adobe Acrobat Document 3.5 MB
План роботи обласного семінару з історії
Adobe Acrobat Document 262.7 KB
Презентация Microsoft PowerPoint.pdf
Adobe Acrobat Document 739.5 KB
Святослав.pdf
Adobe Acrobat Document 1.3 MB
Ткач О.І..pdf
Adobe Acrobat Document 1'002.6 KB
Ярослав Мудрий.pdf
Adobe Acrobat Document 3.3 MB

Директор Українського інституту національної пам'яті запрошує відвідати віртуальну екскурсію виставкою про Бабин Яр.

Подробиці про виставку читайте тут.

Олена Ткач, 09 березня 2017р.

Якщо ви ще не встигли ознайомитись із пропозиціями до Нового стандарту історичної освіти  для 10-11-х класів

Очікують зекономити час на вивчення історії у старшій школі та поліпшити якість історичної освіти Представлено Концепцію базового навчального предмета «Історія: Україна і світ». Ознайомитись зі зістом можна тут.

Олена Ткач, 19 лютого 2017р.

 

 

18–21 ЛЮТОГО ПАМ'ЯТНІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Збереження пам’яті про події та людей Майдану, осмислення унікальних суспільних практик, започаткованих Майданом, та залучення громади до осмислення цього досвіду і творення громадянського суспільства має стати складовою навчально-виховного процесу кожного навчального закладу, а вчителі історії мають надати всіляку допомогу в цьому. Інститут національної пам’яті на своєму сайті представив проекти «Майдан: усна історія» та «Музей Майдану». До Дня Героїв Небесної Сотні Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності спільно з Українським інститутом національної пам’яті та ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" проводить соціальну кампанію з розміщенням зовнішньої реклами в регіонах України. Фото Героїв можна розмістити в навчальних кабінетах.

Ткач О.І., 15 лютого 2017р.

 

Відкрити Альбом: https://www.facebook.com/maidanmuseum.org/photos/ms.

 

 

Вітаємо вчителів і учнів!

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства ученицю 9-го класу ЗОШ №4 Никоненко Кароліну з ІІ-м містом ( вчитель Єрмоленко М.Г.) та учня 11-го класу ЗОШ №3 Шклярука Микиту з ІІІ-м містом ( вчитель Петренко Р.В.) !!!

Ткач О.І., 15 лютого 2017р.

Вийшов черговий додаток до журналу "Історія і суспільсвознавство в школах України"

Беріть участь в опитуванні щодо необхідності об'єднання предметів у старшій школі!

Міністерство освіти пропонує впровадити інтегровані профільні предмети в старшій школі. У відомстві наголошують, що це дозволить корисно та продуктивно використовувати навчальний час школярів.

Прошу вчителів взяти участь у голосувнні і висловити власне ставлення до таких змін.

Ткач О.І., 23 січня 2017р.

 

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії!

За підсумками обласної олімпіади, яка відбулась 14 січня 2017 року  друге місце посіли Бойченко Олександр та Масюк Аліна ( ЗОШ №2, вчитель Ткач О.І.),  третє місце - Бондаренко Аліна ( ЗОШ №6, вчитель Заєць Ю.В.). Вітаємо учнів та вчителів!

День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єдання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919році.

Свято встановлено  в Україні згідно з Указом Президента України "Про День Соборності України" від 21 січня 1999 року № 42/99 та Указом Президента України від 13 листопада 2014 року № 871/2014 "Про День Соборності України".

День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель.

26 листопада День вшанування пам'яті жертв Голодомору...

До роковин Голодомору проект "Незламні" розповідає про 15 особистостей, яких пережите в 1932-1933 роках не знищило ні фізично, ні духовно.

Міський семінар - практикум

17 листопада 2016 р у ЗОШ №3 відбувся семінар-практикум вчителів історії та суспільних дисциплін загальноосвітніх закладів міста з теми "Формування національно-соціальних компетентностей учнів  у процесі вивчення історії України та суспільних дисциплін". Учасники семінару ознайомились з роботою вчителя історії Петренко Р.В. щодо фомування національно-соціальних компетентностей учнів на уроках та в позакласній роботі з правознавства та історії України. Був проведнний урок-дослідження з курсу "Правознавство"з теми "Конституційні права і свободи людини і громадянина" та інтелектуальна гра з історії України "Подорож Київською Руссю".

Ткач О.І., керівник м/о, 18 листопада 2016р.

Генеза сучасного підручника від відомого історика Федора Турченка

На "Запорізькій книжковій толоці", яка відбулась днями у Запоріжжі була презентована книга Федора Турченка "Україна - повернення історії". Праця запорізького історика розповідає про складний і болісний процес народження шкільного підручника з історії України. Один з примірників прийшов і в наше місто.

Олена Ткач, 27 жовтня 2016р.

Презентація нового посібника з історії України за авторством П. Полянського

З 2016-2017 н.р. набувають чинності навчальні програми з історії України та всесвітньої історії для 8-го класу та нова редакція навчальних програм з Історії України та всесвітньої історії для 10-11-х класів, що відбивається в інтегрованому календарно - тематичному плануванні, яке подається за цим посиланням.

Олена Ткач, 06 вересня 2016р.

«Нові акценти у змісті та методиці шкільної суспільствознавчої освіти»

«Особливості навчання учнів основної й старшої школи правознавства»

«Особливості навчального змісту і його реалізації»

Розпочинаємо новий навчальний рік

26 серпня 2016 року відбулось засідання міського м/о вчителів істрії та суспільсвознавчих дисциплін. Методист міськво Лащенко Л.І. ознайомила вчителів з методичними рекомендаціями МОН щодо викладання шкільних предметів суспільно-гуманітарного спрямування на 2016-2017 н.р. Рекомендації обласної серпневої наради - вебінару керівників районних(міських) м/о вчителів історії, правознавства та суспільних дисциплін озвучила керівник м/о Ткач О.І.  Обговарювалось питання  форм і методів роботи в 10-11-х класах у світлі нових програм для цих класів. 

Ткач О.І., 26 серпня 2016р.

2015-2016 навчальний рік

Тема цьогорічних пам'ятних заходів до річниці завершення Другої світової "Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової".

Український інститут національної пам'яті надає вільний доступ до всіх своїх видань.

Усі видання Інституту національної пам'яті відтепер можна безкоштовно завантажити у зручному для Вас форматі - pdf, mobi, ePub. Детальніше дивитись у "Корисних посиланнях".

Олена Ткач, 27 квітня 2016р.

 12 листопада в ЗОШ №2 м.Синельникового відбудеться теоретико-практичний семінар для вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін з теми:

 "Використання медіаосвітніх технологій при формуванні предметних компетентностей учнів при викладанні суспільних дисциплін"

Мета: Обмін досвідом з використанням засобів медіаосвітніх технологій при формуванні предметних компетентностей на уроках історії, правознавства та суспільних дисциплін.

Олена Ткач, 02 листопада 2015р.

 

 

 

 


До уваги вчителів історії!

Розроблено календарно-тематичне планування уроків з історії України та всесвтньої історії для 7-го класу за новим Державним стандартом, яке розміщено в рубриці «Обмін досвідом». Якщо вам зручно, заходьте і користуйтесь.

Олена Ткач, 10 вересня 2015р.

Міністр освіти і науки підписав 7 вересея 2015 р. Наказ "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів", згідно з яким у цьому навчальному році буде проведено 21 учнівську олімпіаду та 12 учнівських турнірів.


Перший етап Всеукраїнських учнівських олімпіад буде проведено у жовтні, другий етап відбудеться у листопаді-грудні, у січні-лютому 2016 року проведуть третій етап шкільних олімпіад.


Олена Ткач , 10 вересня 2015р.

02 вересня 2015р. світ відзначив 70-ту річницю завершення Другої світової війни. До цієї дати вітчизняні історики підготували низку цікавих заходів, багато з яких будувались на розсекречених архівних матеріалах. Серед таких Міжнародна конференція істориків (м. Бєлград, Сербія), 22 форум видавців (м Львів), нові експозиції  музею Тюрма на Лонського (м.Львів),  підбірка цікавих інстаграм, відеоматеріалів, які підготував Український інститут національної пам’яті ( м.Київ). "Війна - це не є похід на білому коні, у золотих аксельбантах. Війна - це біль і страждання. Ми маємо це пам'ятати", - директор Тюрми на Лонцького Руслан Забілий. Вчителі мають можливість скористатись цими напрацюваннями, щоби пам’ятати. Виступ директора УІНП В.В'ятровича можна подивитись тут.

Олена Ткач, 10 вересня 2015р.

 

Незабаром Перший дзвоник у 2015-2016 н.р. покличе нас, вчителів, вести за собою в країну знань підростаюче покоління нашої рідної неньки України. Нехай він для кожного буде успішним, розкриє нові горизонти в процесі навчання, вселяє впевненість в завтрашньому дні. Прийміть щирі вітання з прийдешнім новим навчальним роком!

Олена Ткач.

Особливості навчання суспільствознавчих предметів у 2015-2016 н.р.

25 серпня  2015 р. відбулась веб-конференція з питання особливостей навчання суспільствознавчих предметів у 2015-2016 н.р. Питання компетентнісного навчання розкрила перед учасниками конференції Пометун Олена Іванівна, провідний науковий співробітник відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Крім того автори нових підручників для 7-го класу познайомили з особливостями виконання практичних занять з історії та користуванням підручниками нового покоління. Автор програми та підручника з правознавства Т.Ремех ознайомила зі змінами/оновленнями, які внесені в програму викладання в 9-му класі.Пряму трансляцію ви маєте можливість побачити на нашому сайті в корисних посиланнях.

Олена Ткач, 28 серпня 2015р.

Відбулось секційне засідання методичного об'єднання вчителів суспільсвознавчих дисциплін

26 серпня 2015 року відбулось засідання методичного об'єднання вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін. В черзі денній розглядались питання особливостей викладання історії за новим Державним стандартом у 7-му класі, календарного планування у відповідності до вимог МОН України у 2015 - 2016 н.р.та щодо роботи з підручниками нового покоління.

Олена Ткач, 26 серпня 2015р.

Методичні рекомендації, щодо проведення першого уроку у 2015/2016 н.р.

Перший урок у 2015/2016 навчальному році рекомендується провести на тему «Ми – нація єдина!». 

Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння цілісності й соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу та процеси становлення України як єдиної політичної нації.

Лейтмотивом Першого уроку має стати ідея розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та єдності української політичної нації. При цьому важливо розуміти, що об’єднання різних етносів і регіонів України є визначальним для національного відродження, розбудови й удосконалення суверенної, правової держави і громадянського суспільства. Лише завдяки почуттям національної єдності, злагоди, миролюбності можна зміцнити Україну.

Методичні рекомендації можна знайти за цим посиланням: http://infosvit.if.ua/metodychni-rekomendatsiji-schodo-provedennya-pershoho-uroku-u-2015-2016-n-r/

Олена Ткач, 05 серпня 2015р.

Перший урок 2015/2016 навчального року. МОН визначив порядок організації.

Міністерство освіти і науки визначило порядок організації Першого уроку у 2015/2016 році (лист Міністерства 1/9-354 від 24.07.2015).

Міністерство рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015/2016 навчальний рік за тематикою, що відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що затверджена наказом МОН від 16.06.2015 № 641. Конкретну тему Першого уроку навчальні заклади визначатимуть самостійно.

Олена Ткач 24 липня 2015р.

Методичні рекомендації щодо вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 н. р.

Лист МОН України від 26.06.2015 № 1/9-305 «Про вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році»

Про вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році читати тут.

2014-2015 навчальний рік

Розмірковуємо, підводимо підсумки, плануємо на майбутнє

Шановні колеги! Вітаю вас із закінченням навчального року! Нехай відпустка відбудеться і ви зможете прочитати заплановане, відпочити так, як вам би того хотілось, побільше побули на свіжому повітрі, походили по травичці, укріпили здоров’я.  Але, по собі знаю, що думкою вчителі вже у наступному навчальному році: щось планують, щось вигадують, тож прошу врахувати і наступні матеріали, адже це надзвичайно важливо! Також прошу не забувайте надсилати цікавинки з досвіду своєї роботи для розміщення на сторінках нашого сайту. Успіхів, вам, і до зустрічі!

Олена Ткач, 15 червня 2015 року.

Навчальний фільм "По той бік Дніпра: вплив контроверсійних образів “іншого українця” на формування ментальних кордонів” є результатом науково-дослідного проекту запорізьких істориків, які поставили за мету дослідити та проаналізувати взаємні стереотипи українців різних регіонів та запропонувати шляхи їх подолання. Подивитись відео можна тут.

Олена Ткач, 29 травня 2015р.

Методичні матеріали УІНП про депортації кримських татар.

Методичні матеріали на допомогу вчителям при підготовці до Дня пам'яті жертв депортаії кримськотатарсткого народу дивитись тут.

 

Олена Ткач, 13 травня 2015р.

Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги  8-9 травня

Дорогі колеги! Готуємось до відзначення пам'ятних днів нашої історії, до вшанування пам'яті полеглих на війні і живих ветеранів Другої світової війни. Багато цікавих матеріалів надає Український інститут національної пам'яті. Скористайтесь наданими матеріалами. Тисніть тут.

Олена Ткач, 27 квітня 2015р.

18 травня в Україні пройде урок пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

18 травня – День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. В цьому році  школах України вперше пройде урок, присвячений пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Олена Ткач, 13 квітня 2015р.

Рекомендації МОН з відзначення річниці Перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни  

Міністерство освіти і науки України рекомендує українським школам активізувати роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Про це йдеться в рекомендаціях МОНщо розроблені Українським інститутом національної пам’яті, щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Олена Ткач, 09 квітня 2015р.

Революція Гідності та агресія Росії проти України. Є методичка для вчителів і параграф для учнів

3 квітня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України за участі заступника міністра освіти і науки України Павла Полянського відбулася презентація додаткового параграфу з історії України для учнів 11-х класів та методичного матеріалу для вчителів «Про Революцію Гідності та агресію Росії проти України». Навчально-методичні матеріали представили громадськості одні з авторів матеріалів, кандидати історичних наук Волимир Головко та Олександр Палій.

Олена Ткач, 06 квітня 2015р.

Звернення МОН України до вчителів щодо конкурсного відбору підручників для 4 і 7 класів

Шановні вчителі, які наступного навчального року працюватимуть з учнями  7-х класів!

Відкрийте репозитарій (ua.lokando.com), перейдіть на сторінку «КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ» - і Ви знайдете усю необхідну інформацію, а також відео, що демонструє, як знайти і передивитися запропоновані для відбору підручники. Прошу кожного учителя ретельно вивчити зміст кожного підручника з Вашого предмета та обрати один із них. Якщо у навчальному закладі кількість  7-х класів більше одного, то вчителі кожного навчального предмета можуть за потреби обирати різні підручники для кожного класу. Результати відбору підручників учителями має подавати навчальний заклад у відповідності до Положення про конкурс.

Олена Ткач, 06 березня 2015р.

Вітаю всіх колег зі святим і світлим святом - Великоднем! Нехай у ваших родинах буде щастя, здоров'я, не покидає творчий запал, а в рідній неньці - Україні мир, спокій і злагода. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

Олена Ткач, 20 квітня 2014 р.

Протоколи засідань журі за підсумками перевірки робіт учнів 8-11 класів (11 січня 2014 року) ви можете переглянути на сайті ДОІППО у розділі "Інтелектуальні змагання".