Зовнішє незалежне оцінювання, державна підсумкова атестація - 2017

Даний розділ присвячений темам зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації. Новини, рекомендації та корисні матеріапи для вчителів та учнів.

Орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2016/2017 навчальному році

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році

Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня.

Особливості тестів ЗНО визначають характеристики тестових завдань, що затверджені Українським центром оцінювання якості освіти. Деталі читати за посиланням тут.

ЗНО-2016: Як розрахувати бал з історії України

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з історії України здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 94 бала). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році

Лист МОН про ДПА у 2016 р..pdf
Adobe Acrobat Document 155.1 KB

До уваги вчителів історії!

Методичні рекомендації 

«Про особливості проведення державної підсумкової атестації із суспільних дисциплін у 2014-2015 н.р. та організоване закінчення навчального року»

 

Базилевська Людмила Леонтіївна,

 завідуюча навчально-методичною лабораторією дисциплін ДОІППО

Про+ДПА+рекомендації+ДОІППО (3).doc
Microsoft Word Document 1.7 MB

Проведення ДПА та ЗНО у 2015 році: роз’яснення МОН

Міністерством освіти і науки надано роз'снення щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році. Всі деталі даного роз'яснення читати тут.

Олена Ткач, 03 квітня  2015р.

Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 н.р.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 30 грудня 2014 року № 1547 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602 МОіН України видало наказ, де зазначено:

"Провести державну підсумкову атестацію у загальноосвітніх навчальних закладах:

  • І ступеня - з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, читання та математики;
  • ІІ ступеня - з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу;
  • ІІІ ступеня - з трьох предметів у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування - з української мови  у формі ЗНО; з 22 по 28 травня - у навчальних закладах з двох предметів - математики або історії України  та предмета за вибором учнів".
  • Олена Ткач, 25 лютого 2015р.

Затверджено графік шкільних іспитів у 2015 році

Міністерством освіти і науки підписано наказ про проведення державної підсумкової атестації учнів у системі загальної середньої освіти у 2014/15 навчальному році, яким визначено терміни проведення ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах, а також орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань.

У 2015 році державна підсумкова атестація школярів буде проведена відповідно до нового Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що учні 11-го класу матимуть право вибору складання іспиту з історії або математики. Частина учнів класу може обрати історію, а інша - математику. Щодо предметів за вибором в 11-му класі, то кожен учень зможе обрати будь-який предмет, винесений на атестацію.

Одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування відбудеться ДПА з української мови у формі ЗНО. Другий етап підсумкової атестації відбудеться у період з 22 по 28 травня, в цей час випускники шкіл складуть іспити ще з двох навчальних предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.

Олена Ткач, 26 лютого 2015р.


ПРО «ЗБІРНИКИ ДПА НА 2015 РІК» 

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці заступник міністра освіти України Павло Полянський, "останнім часом в мережі Інтернет, а також розповсюджувачами літератури, які телефонують чи безпосередньо звертаються до шкіл, активно проштовхуються нав’язливі пропозиції придбати у них «збірники завдань державної підсумкової атестації» та «відповіді» на 2015 рік. 

Нічого купувати не потрібно. Це дрібне шахрайство. Ще минулоріч Міносвіти прийняло офіційне рішення про те, що жодних «збірників» і «решебніків» більше не буде. Рішення це незмінне.
І в 4-му, і в 9-му, і в 11-му класах ДПА проводитиметься зі всіх предметів (виняток – українська мова – у формі ЗНО), за завданнями, складеними вчителями школи, методистами. 

Жодних «збірників» МОН не розглядатиме, не грифуватиме й не рекомендуватиме."

                                                                                                Олена Ткач, 22 січня 2015р.

Особливості проведення ЗНО - 2015

Особливості тесту ЗНО з історії України 2015 року та матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень з історії України. Завдання, відповіді та зразки тестів минулих років

Олена Ткач, 27 листопада 2014р.